3,761

پارچه تترون

اگر از تولید کنندگان پوشاک و یا پارچه فروشان خرده و عمده انواع پارچه باشید، به خوبی با انواع پارچه تترون آشنایی دارید.
تترون یکی از پر فروش ترین انواع پارچه های ایرانی است که توسط کارخانجات نساجی مختلف و تحت عناوین یا به اصطلاح برند های گوناگونی روانه بازار پارچه می شود.
مصارف متعدد و خرید، فروش عمده انواع پارچه های تترون در بازار های کشور، سبب تولید انبوه این پارچه توسط کارخانجات بافندگی در کشورمان شده است.
پیش از آنکه مصارف انواع پارچه تترون را توضیح دهیم، توضیحات مختصری از پارچه تترون شرح می دهیم.

پارچه تترون

پارچه تترون چیست؟

تترون از ترکیب درصد های مختلف الیاف پلی استر ویسکوز تشکیل شده است که همین عامل موجب تفاوت زیر دست پارچه ها از کارخانه های مختلف است.
تترون دارای بیشترین تنوع از لحاظ عرض پارچه است و همین عامل یکی از دلایل پر فروش بودن این پارچه در بازار های قماش کشور است.
همچنین رنگبندی انواع تترون بسیار متنوع می باشد و معمولا کارخانجات هر طاقه پارچه تترون را با متراژ ۴۰ متر طاقه پیچی می کنند.

انواع تترون در چه عرض هایی تولید می شوند؟

عرض های استاندارد پارچه تترون شامل ۹۰، ۱۱۰، ۱۵۰، ۱۸۰، ۲۰۰، ۳۰۰ سانتی متر می باشد که هر کار خانه تولید پارچه برخی از آنان را با رنگبندی متنوع تولید می نمایند.
شاید این سوال برایتان پیش آید که علت این تنوع عرض پارچه به چه علت است؟
تولید تترون با عرض های گوناگون باعث می شود که هر تولیدی متناسب با نیاز خود بهترین عرض را انتخاب کند و دوریز پارچه های خود را به حداقل برساند.
در ادامه با توضیح کامل مصارف پارچه تترون، با دلایل تولید هرعرض پارچه تترون آشنا می شوید.

بیشترین مصارف پارچه تترون چیست؟

همانگونه که قبلا توضیح دادیم مصارف بسیار زیاد انواع تترون یکی از اصلی ترین دلایل معامله انبوه آن در بازار پارچه می باشد.
تولید انواع پیراهن مردانه زنانه، البسه بیمارستانی و روپوش پزشکی، روپوش های آشپزی وقنادی، ملحفه و کالای خواب، لباس های مدارس، انواع پیژامه، چادر های نمازی و جشن تکلیف، خرج کار و … از عمده مصارف این پارچه است.

تترون پیراهن مردانه و زنانه :

تولید کنندگان پوشاک از پارچه های تترون در رنگ های مختلف برای دوخت پیراهن های مردانه و زنانه بسیار استفاده می کنند.
لطافت و زیر دست تترون برای دوخت پیراهن های اسپرت و مجلسی بسیار عالی است.
جهت دوخت انواع پیراهن و حتی پیراهن مدارس پسرانه از تترون در عرض ۱۵۰ سانتی متر استفاده می شود که انواع الگو را بدون هرگونه ضایعاتی طراحی و پیاده سازی کرد.
همانطور که می دانید تنوع رنگ پارچه برای دوخت انواع لباس بخصوص پیراهن مردانه بسیار اهمیت دارد و پارچه های تترون پیراهنی با رنگبندی متنوع، انتخاب تولید کنندگان پوشاک است.

تترون مقنعه :

تولید و تکمیل پارچه تترون در عرض های ۹۰، ۱۱۰، ۱۸۰ برای تهیه و دوخت انواع مقنعه می باشد.
الگوهای انواع مقنعه به گونه ای است که نیازمند چنین عرض هایی از پارچه است و تترون در رنگ های مختلف پاسخگوی نیاز تولیدی های انواع مقنعه می باشد.
هر ساله انواع مقنعه لباس های اداری و بخصوص مقنعه مدارس، با پارچه تترون تولید و عرضه می گردند.

تترون بیمارستانی :

مراکز درمانی و بیمارستانی از مصرف کنندگان همیشگی و عمده پارچه های تترون تولید شده در کشورمان هستند.
در بیمارستان ها از پارچه های تترون بخصوص در رنگ های صورتی و آبی برای دوخت لباس های بیماران مردانه و زنانه بهره می گیرند.
البته استفاده تترون در بیمارستان به البسه بیماران محدود نمی باشد و از آنها برای دوخت روپوش های پزشکی و پرستاری، ملحفه و رو تختی نیز استفاده می کنند.
برای دوخت لباس های بیمار از پارچه های تترون در عرض ۱۵۰ و ۳۰۰ سانتی متر استفاده می شود و برای دوخت ملحفه و رو تختی بهترین انتخاب تترون عرض ۲۰۰ سانتی متر است.

تترون چادر جشن تکلیف :

هر ساله مدارس جهت برگزاری مراسم جشن تکلیف نیازمند پارچه تترون سفید و یا شیری رنگ برای تولید چادر های جشن تکلیف هستند.
قطعا بهترین پارچه تترون در عرض های ۱۵۰ و ۳۰۰ سانتی متر برای تولید اینگونه چادر های نمازی کاربردی هستند.
البته برخی مدارس از پارچه های تترون طرحدار یا چاپی استفاده می کنند.
پارچه های تترون نمازی گلدار در عرض ۱۱۰ و ۱۵۰ سانتی متر در کارخانه تولید می شوند و بصورت عمده در بازار عرضه می گردند.

تترون ملحفه ای و کالای خواب :

اگر تجربه شرکت در مناقصات دولتی و یا سازمانی را داشته باشید متوجه خواهید شد که پارچه تترون یکی از پارچه هایی است که در اینگونه سازمان ها تقاضای زیادی دارد.
هتل ها و مسافر خانه ها، خوابگاه های دانشجویی و … از مصرف کنندگان عمده پارچه های تترون ملحفه ای هستند.
تولید پارچه تترون در عرض ۲۰۰ سانتی متر به منظور تهیه و دوخت انواع ملحفه و روتختی است و معمولا به رنگ سفید در بازار عرضه می شود.
البته از پارچه های تترون عرض ۱۵۰ سانتی متر با رنگبندی متنوع برای تولید انواع کالای خواب و بخصوص کالای خواب نوزادان استفاده زیادی می شود.

توجه داشته باشید که این موارد از عمده مصارف انواع تترون می باشد اما این پارچه با تنوع رنگ و عرض هایی که دارد برای مصارف بسیار متعددی در بازار خرید و فروش می گردد.

کارخانه تولیدی پارچه تترون :

کارخانجات بافندگی پارچه های تترون را با عرض و رنگبندی گوناگون و برند خاص خود در بازار عرضه می کنند.
مشتریان انواع تترون نیز برای خرید عمده قطعا به قیمت و مشخصات تترون تولید شده توجه ویژه ای دارند و هر یک که به مورد مصرفی آنها نزدیک تر باشد بصورت عمده خریداری می کنند.

کیفیت پارچه تترون کدام کارخانه بهتر است؟

معمولا این سوالی است که برای خریداران در زمان حضور در بازار برای خرید عمده تترون پش می آید.
قطعا کیفیت انواع تترون تولید شده از کارخانجات مختلف با یکدیگر متفاوت است و با لمس زیر دست پارچه می توان به خوبی کیفیت پارچه را تشخیص داد.
مشخصات کلی پارچه تترون و نحوه تولید آنها در کارخانه یکسان است، اما نوع نخ مصرفی، نحوه تکمیل پارچه در کیفیت نهایی آن تاثیر بسیار زیادی دارد.
به همین دلیل است که با لمس چندین تترون از برند های مختلف متوجه تفاوت لطافت و زیر دست آنها می شوید.

اما در بین برند های متنوع تولیدی تترون برخی از آنها از کیفیت خوبی برخوردار هستند و از بهترین کارخانجات تولید پارچه تترون می باشند.
پارچه تترون بروجرد، درنا، سیب، سهند، سپیدار، گل ناز، ریسمان، نگین از بهترین و با سابقه ترین تولید کنندگان انواع تترون می باشند.

قیمت عمده انواع پارچه تترون :

قیمت پارچه یکی دیگر از مسایلی است که خریداران حتما مورد بررسی قرار می دهند و سعی دارند بهترین پارچه تترون را با قیمت مناسب در بازار خریداری کنند.
بدون شک قیمت پارچه تترون کارخانجات نیزمانند کیفیت پارچه با یکدیگر متفاوت است و هر کاخانه متناسب با هزینه ای که برای تولید پارچه صرف کرده است نرخ فروش پارچه را مشخص می نماید.
اما هر خریداری قطعا تمایل به خرید پارچه با کیفیت به قیمت ارزان دارد که برای این منظور باید سعی در خرید انواع تترون مستقیم از کارخانه داشته باشید.

خرید اینترنتی پارچه تترون از کارخانه :

امروزه حضور سامانه های اینترنتی خرید و فروش عمده پارچه از کارخانه، خرید انواع پارچه تترون به قیمت کارخانه را سهولت بخشیده است.
مسلما ارتباط با کارخانه قیمت خرید پارچه تترون را کاهش می دهد و می توانید هر نوع تترون را ارزان تر از بازار و بدون واسطه خریداری کنید.
همچنین با چنین شرایطی می توان هرینه های رفت و آمد را نیز کاهش دهید و بدون صرف زمان و هزینه، بهترین و با کیفیت ترین پارچه های تترون را به قیمت کارخانه بصورت عمده خریداری کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب جدید

دسته بندی مطالب

دسته‌ها

فهرست